סוגי ביטוחים לרכב

 
ביטוח לרכב הוא אחת הרכישות שיש לבצע כאשר קונים רכב. זוהי הוצאה שתלווה אתכם בכל חודש כל עוד הרכב נמצא ברשותכם. ישנן חברות ביטוח רבות המציעות ביטוח רכב. ישנם גם סוגים שונים של ביטוח. המחירים משתנים והחבילה שתקבלו בכל ביטוח משתנה. אמנם למחיר ישנו חלק חשוב בבחירת הביטוח אך כמובן שיש שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון כדי שתקבלו את המירב אם חס וחלילה תזדקקו לו. אילו ביטוחים יש ולמה לשים לב בבחירת הביטוח?
 

סוגים שונים של ביטוחים לרכב

 
מתוך סוגי ביטוחים לרכב ישנם שלושה סוגים עיקריים -
 
  • ביטוח חובה: ביטוח זה נוגע לתאונות דרכים אישיות. ביטוח זה מכסה פגיעות נזקי גוף עקב התאונה של הנהג, הנוסעים ברכב או כל נוסע אחר המעורב בתאונה. ביטוח זה משלם על הוצאות רפואיות, כולל תקופת שיקום, כולל אבדן כושר עבודה. ביטוח כזה הוא כמובן הכרחי אך אינו מספיק.
  • ביטוח מקיף: מבטח אתכם מפני נזק לרכב שלכם או של אחרים, כולל גניבה, פגיעות וכיסוי הוצאות משפטיות. כיסוי הנזקים כולל גם נזקי מזג אויר או שריפה וכולל הוצאות של החלפת רכב בגין נזקים.
  • ביטוח צד ג': מכסה אך ורק הוצאות שנגרמו לצד שלישי בגין תאונה או גרימת נזק. הביטוח מכסה את הוצאות התיקון וגם הוצאות משפטיות אך כאמור מכסה רק הוצאות צד ג' ולא את ההוצאות שלכם.

אצלנו תוכלו לקבל מעטפת שירותים על מנת לקבל כל מה שצריך לרכב במקום אחד - פרוליס - סוכנות רכב עם דרך בטוחה לליסינג.
 

טיפים לבחירת ביטוח לרכב מתאים

 
כל חברת ביטוח מציעה את כל סוגי הביטוחים עם הבדלים בסעיף כזה או אחר בפוליסה. כל אחד צריך לבחור את הביטוח המתאים לצרכיו. מבלבל? כמה טיפים:
 
  • לעשות סקר מקיף כל שנה: רבים בוחרים ללכת על האופציה הקלה ולחדש אוטומטית את הביטוח של אותה חברה או מול אותו סוכן. חשוב לעשות סקר. מחירים ותנאים משתנים והסכום יכול לרדת בעשרות אחוזים אם תעשו סקר.
  • להתאים את הביטוח לצרכים: ביטוח צריך להיות אישי ולהתאים לנהג בכמה שיותר סעיפים ושירותים שהוא מציע. אם אתם נמצאים הרבה בנסיעות, חשוב למצוא ביטוח הכולל בתוכו שירותי דרך. אם הנסיעה שלכם מסתכמת בהגעה למשרד וחזרה, ניתן לוותר על שירות זה. אם הביטוח כולל שירות שאין צורך בו כמו ביטוח רדיו או כיסוי פרקליט ודאו שאותם סעיפים ירדו מהפוליסה.
 
ביטוח לרכב